cz. I „Narodziny”

 

Otworzyłam oczy... Wzrok dość długo przyzwyczajał się do ciemności.
"To chyba normalne..."- pomyślałam rozglądając się wokoło.
Las wyglądał tak samo jak przedtem, tyle że nie budził już we mnie niepokoju. W końcu co mogło mi grozić po tym jak... Ale co się właściwie wydarzyło? "Co ja tu właściwie robię?"- zastanawiałam się gorączkowo.

Wstałam z ziemi i zrobiłam kilka niepewnych kroków w stronę krzaków. Nie wiem czemu akurat tam, nie zastanawiałam się nad tym. Gdy złapałam już pewniejszą równowagę, poczułam się dziwnie, tak jakbym nie panowała nad własnymi ruchami. Moje myśli błądziły daleko od tego miejsca- w jakiejś mrocznej krainie. Lepka, ciepła ciemność otulała mnie w niesamowity sposób... delikatnie owiewała moje ciało, powoli sączyła się do oczu, nosa, uszu... teraz po wielu latach od tamtej nocy przypominam sobie, że nie słyszałam wtedy szelestu liści i gałęzi, a przecież przedzierałam się przez gąszcz. Nie odczuwałam też żadnego wysiłku. Wszystko to działo się szybko, ale jakby w zwolnionym tempie. Nie czułam nic oprócz błogiego spokoju i tej rozkosznej ciemności...
- ... a kysz!... nie zbliżaj się do mnie!... wybacz... ale ja muszę... absit omen!...- snuł się z oddali przerażony głos.
Nie przejęłam się. To nie mogło być do mnie, za daleko... Teraz patrząc z perspektywy czasu przypuszczam, że w normalnych warunkach pobiegłabym na ratunek, gdybym coś takiego usłyszała, ale wtedy nie obeszło mnie to ani trochę. Mój umysł ogarniała ciemność...
- Absit Omen!!!- usłyszałam tym razem w mojej głowie. Słowa zaklęcia przeszyły mnie jak strzała i odbijały się echem wewnątrz czaszki. Ogarniająca mnie ekstatyczna ciemność w ułamku sekundy stała się szorstka i zimna, i jakby skamieniała. Nie mogłam się ruszyć, a potem...

... otworzyłam oczy i natychmiast zacisnęłam ponownie powieki nie mogąc opanować bólu. Światło słońca przedzierające się przez korony drzew było oślepiająco jasne. "Przyzwyczaję się"- pomyślałam- "Musiałam długo leżeć... Ciekawe jak długo..."

Po około dziesięciu minutach mogłam już w miarę normalnie otworzyć oczy, ale strasznie bolała mnie głowa. Rozejrzałam się nieprzytomnie wokół siebie nie bardzo wiedząc gdzie jestem, co mam teraz zrobić... kim jestem... Na trawie obok mnie leżał mały pusty flakonik. Wzięłam go w dłoń i obejrzałam uważnie, była to bowiem jedyna rzecz, która mogłaby mi chociaż częściowo odpowiedzieć na niektóre z pytań, które kołatały się w mojej głowie. Butelka była pusta, nie licząc kropli na dnie, która wydzielała okropną woń. Zatknęłam ją więc korkiem, który znalazłam obok butelki i zaczęłam odczytywać wypisaną niestarannym pismem etykietę: "Eliksir wspomagający zaklęcie absit omen", a dalej lista ingrediencji i w końcu najmniejszymi literami, bardzo niewyraźnie napisane coś, co wyglądało jak "S. Snape"

"To musi być nazwisko."- pomyślałam- "Jeśli butelka jest pusta, to znaczy, że ktoś wypił jej zawartość... absit omen... wszystko wskazuje na to, że to ja... Nie wiem jakie są długofalowe skutki tego eliksiru, a żeby się dowiedzieć, muszę dotrzeć do tego Snape'a, tylko... jak?... Muszę się wydostać z tego lasu..."

Nie wiem jak długo szłam. Wyszłam z lasu na jakąś drogę, gdy zaczynało się robić ciemno. W oddali widziałam światła jakiejś wioski, więc skierowałam swe kroki w tamtym kierunku. Wkrótce ujrzałam przy drodze tablicę z misternie wymalowanym napisem "Witamy w Hogsmeade- jedynej wiosce zamieszkałej tylko i wyłącznie przez czarodziejów" i coś nareszcie zaczęło mi świtać "Oczywiście nigdy tu nie byłam, ale zdaje się, że taki był cel mojej podróży, bo... wcześniej podróżowałam, zanim znalazłam się w lesie... Zakazanym Lesie..."
Nagle odczułam niepokojące ukłucie gdzieś w żołądku. Nie mogłam podróżować sama. Ktoś ze mną jeszcze był, ale kto? "Czy to była ta osoba, której krzyk słyszałam z oddali wtedy w lesie, zanim... Dlaczego ja nic nie pamiętam, jedynie jakieś strzępy, których nie potrafię złożyć w spójną całość? Co się właściwie wtedy stało?!"

Zapadła noc, nie mogłam tak stać na drodze w nieskończoność, musiałam coś ze sobą zrobić. Włożyłam rękę do kieszeni szaty, usłyszałam brzęk uderzających o siebie monet i postanowiłam znaleźć jakąś gospodę, żeby wynająć pokój na tę noc, a potem zastanowić się co robić dalej. "Może mi się coś przypomni"- pomyślałam i ruszyłam w stronę "Trzech Mioteł"

Wnętrze było dość przytulne i w miarę ciche, gdyż niewielu klientów siedziało przy stolikach. Gdy tylko usiadłam przy pustym stoliku, natychmiast poderwała się jakaś panienka siedząca przy sąsiednim.

- Witam, nazywam się Ingrid- rzekła uśmiechając się do mnie- Czym mogę służyć
-Ingrid...- powtórzyłam bezmyślnie, lecz ona odebrała to widać jako zdziwienie, bo zaczęła się tłumaczyć:
- Tak. Pani zapewne zastanawia się dlaczego nie ma Rosmerty. Musiała wyjechać do Londynu w pilnej sprawie. Ja jestem jej kuzynką, zastępuję ją. Jeśli ma pani jakąś sprawę do Rosmerty, jutro z samego rana wyślę do niej sowę...
- Nie, nie...- zaoponowałam- Nie trzeba, Ja bym tylko chciała...
- Zjeść coś, napić się?- Przerwała mi- Podam pani coś mocniejszego, wygląda pani na zmęczoną... Pewnie długą podróż pani odbyła... tak, tak... to musiała być długa podróż...

Uznałam, że ta dziewczyna za dużo mówi, ale nie słuchałam i nie przerywałam jej. Miałam o czym myśleć, więc pogrążyłam się we własnych myślach.

-No to co podać?- Zapytała w końcu wyrywając mnie z zamyślenia
- Piołunówkę poproszę- odparłam po chwili milczenia
- Tylko piołunówkę?- zapytała- Może coś do jedzenia?

Zastanowiłam się nad tym pytaniem, bo uświadomiło mi ono, że nie wiem jak długo nie miałam nic w ustach. Nie odczuwałam jednak zwyczajnego głodu. Nie wiem nawet do czego można było porównać to uczucie, ale na pewno nie do normalnego głodu. Jeśli to co odczuwałam było głodem, podświadomie czułam, że nie zaspokoi go żadna serwowana w "Trzech Miotłach" potrawa.
- Dziękuję, panno Ingrid, tylko piołunówkę- odpowiedziałam stanowczo- I chciałabym się tutaj zatrzymać na noc, jeśli są wolne pokoje.
- Oczywiście, zaraz panią zapiszę- odrzekła i odeszła za bar. Po chwili wróciła ze szklanką błękitnego, dymiącego napoju i arkuszem pergaminu.
- Proszę bardzo.- powiedziała- Za piołunówkę należy się dziesięć sykli. Jak się pani nazywa?
No tak... wciąż nie wiedziałam kim jestem. ścisnęłam nerwowo buteleczkę, którą wciąż trzymałam w dłoni. Bezwiednie spojrzałam na etykietkę.
- Snape- rzekłam niepewnie, a mój wzrok utkwił na pierwszej pozycji z listy ingrediencji, która brzmiała "absynthiae", czyli piołun- Nazywam się Synthia Snape.

Pokaż komentarze     Dodaj komentarz